Хенкел подчини всички и в преследването във Форт Кент

Германката Андреа Хенкел продължи със силното си каране в кръга от Световната купа по биатлон в американския зимен център Форт Кент. След като вчера спечели спринта на 7,5 км, днес Хенкел триумфира и в преследването на 10 км.

Германката направи една грешка в стрелбата и завърши първа с време 31:09,1 мин. На второ място се нареди сънародничката й Магдалена Нойнер, която вчера остана трета в спринта. Днес тя допусна три грешки в стрелбата, но успя да стигне до втората позиция с време 31:33,9 мин. Французойката Мари Дорен допълни челната тройка, след като вчера зае седмото място в спринта. Тя беше безгрешна в стрелбата и финишира с време 32:02,7 мин.

Норвежката Тора Бергер запази четвъртата си позиция от вчера, въпреки че направи три грешки в стрелбата. Тя завърши на на 1:06.9 зад победителката Хенкел. Финландката Кайса Макарайнен изостана на 1:16.9 минути от германката и завърши на пето място.

Българската представителка Нина Кленовска, която вчера финишира 33-а в спринта, изостана с още пет позиции и зае 38-ото място в преследването, след като направи шест грешки в стрелбата и изостана на 6:44,4 минути от Хенкел.