Хелена Екхолм спечели масовия старт на 12,5 километра в Оберхоф

снимка: ройтерс

Шведската биатлонистка Хелена Екхолм спечели масовия старт на 12,5 километра при жените в германския зимен център Оберхоф, кръг от Световната купа по биатлон.

Екхолм не направи нито една грешка в стрелбата и успя да изтръгне победата от германката Андреа Хенкел след изключителен финален спринт. Двете финишираха почти едновременно, но Екхолм бе по-бърза с 1,6 секунди и грабна победата. Трета, на 5,2 секунди след победителката остана рускинята Светлана Слепцова.

На четвърто място завърши Мари Лор Брюне от Франция, следвана от Ан Кристин Флатланд (Норвегия) и Вита Семеренко (Украйна). Топ 10 бе допълнен от Анастасия Кузмина (Словакия), Екатерина Юрлова (Русия), Магдалена Нойнер (Германия) и Каиса Макарайнен (Финландия).

В генералното класиране за Световната купа води Каиса Макарайнен с актив от 394 точки, следвана от Хелена Екхолм с 321 т. и Ана Карин Зидек (Швеция) с 291 точки.