Хановер изненада "аспирините"

Байер Леверкузен загуби с 2:3 гостуването си на Хановер, но запази второто си място в Бундеслигата.

Унгарецът Саболч Хущи вкара два гола от дузпи за домакините, а едно попадение добави Маме Диуф.

За Байер това бе първо поражение в първенството на Германия за последния месец. "Аспирините" изостават на 11 точки от лидера Байерн (Мюнхен), който вчера спечели с 2:0 като гост на Аугсбург. Байерн е с 41 точки, пред Байер Леверкузен с 30 точки.

Шампионът Борусия Дортмунд и Айнтрахт Франкфурт имат по 27 точки.

Гостите от Леверкузен, които нанесоха единствената загуба на Байерн до момента в Бундеслигата, поведоха срещу Хановер с гол на Гонсало Кастро във втората минута.

Байер имаше още няколко добри възможности пред вратата на съперника, но в 20-та минута Мануел Фридрих събори в наказателното поле Саболч Хущи. Унгарецът реализира отсъдената дузпа и изравни резултата.

В 57-та минута Маме Диуф изведе домакините напред в резултата след попадение с глава, но минута по-късно Щефан Кислинг направи 2:2. Щефан Райнарц извърши грубо нарушение срещу Хущи в 69-та минута, който от бялата точка донесе успеха на домакините. След този успех Хановер се изкачи на 10-то място с 23 точки актив.