Лориен потопи Марсилия на "Велодром"

Шарл Каборе беше отстранен още през първото полувреме и след този червен картон Олимпик (Марсилия) нямаше сили да се справи с Лориен като допусна домакинска загуба с 0:3.

Въпреки поражението, засега марсилци са на 3-о място в класирането с 29 точки. По-късно днес е последната среща от този 16-и кръг между старите съперници Сент Етиен и Лион, който е лидер с 31 точки. На 2-о място е Пари Сен жермен с 29 точки, но с по-добра голова разлика от Марсилия.Сент Етиен може да се изравни с двата отбора, тъй като е 4-и с 26.

Надеждите на южняците да излязат начело в класирането бяха попарени от червения картон на Каборе в 38-ата минута, което всъщност беше втори жълт и дузпа за събаряне на Жереми Аледиер. Бившият нападател на Арсенал сам изпълни, след като излъга при плонжа вратаря на домакините Стив Манданда.

Лориен удвои преднината си три минути след началото на второто полувреме, когато Бенжамен Корне технично прати топката над Манданда, завършвайки центриране на Ален Траоре.

Макар и с десет души, домакините на два пъти можеха да съкратят аванса на Лориен, но вратарят Фабиен Одар спаси удари на Сюлейман Диавара и Лоик Реми.

Кевин Моне-Паке оформи крайното 3:0 в 69-ата минута с удар по земята, вече навлязъл в наказателното поле.

Победата придвижи гостите на 8-о място в класирането с 24 точки. По-рано днес Бордо, който се намира на 6-а позиция в класирането, завърши при нулево равенство като гост на Брест.