ПАО и Олимпиакос със зрелищно реми в Гърция

Панатинайкос и Олимпиакос завършиха 2:2 в супердербито на гръцкото първенство, което се игра в 14-ия кръг. Това е едва трети мач за Олимпиакос от началото на сезона, в който те се разминават с победата.

Въпреки това те са убедителни лидери с 36 точки, с 8 пред 2-ия ПАОК, който вчера преодоля минимално Левадиакос с 1:0.

Рафик Джебур вкара два гола за Олимпиакос, като изравни за 1:1 в 22-ата минута, а в 34-ата изведе своите напред. С тези два гола алжирецът отново си върна 1-ата позиция при голмайсторите и има 9 гола.

Хараламбус Мавриас откри резултата в полза на домакините в 17-ата минута, а Хуан Инасио Точе фиксира крайното 2:2 в 67-ата. Равенството е напълно логичен изход от тази среща, която премина при поделено надмощие.

Панатинайкос обаче все още не може да се изкачи в горните етажи от таблицата под ръководството на Хуан Рамон Роча, който наследи на поста Жезуалдо Ферейра. Детелините са с 20 точки и са 7-и.