Хамбургер взе своето срещу Щутгарт

снимка: news.yahoo.com

Отборът на Хамбургер записа комфортна победа над тима на Щутгарт у дома. Момчетата на Мартин Йол бяха затруднени от възпитаниците на Маркус Бабел, но успяха да излязат крайни победители с 3:1.

Петрич откри резултата в 30-ата минута на срещата за домакините. Той бе намерен добре малко зад границата на наказателното поле от Елиа и не се поколеба да прати топката в мрежата на Йенс Леман за 1:0.

От асистиращ, Елиа се превърна в голмайстор за тима на домакините, разписвайки се в 58-ата минута. Той бе намерен добре от Давид Йаролим, напредна добре и с прецизен удар прати топката за втори път в мрежата на Леман. Само четири минути по-късно обаче новото попълнение на Щутгарт Павел Погребняк успя да върне един гол. Той бе намерен от Кристиан Треш и прати топката зад Рост за 2:1.

За повече обаче силите на тима на Маркус Бабел не стигнаха. Така Хамбургер се изравни на върха в класирането с тима на Байер Леверкузен, който победи като гост шампиона Волфсбург с 3:2 в зрелищен двубой.