Ибра и Меси носят успеха на Барса на гости на Хетафе

снимка: as.com

Шампионът на Испания Барселона записа победа с 2:0 при първото си гостуване за сезона в Примера Дивисион. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола надиграха тимът на Хетафе с голове на Златан Ибрахимович и Лионел Меси.

След оспорвано първо полувреме, през втората част на двубоя гостите то Барселона показаха истинското си лице и шампшионска игра.

В 65' Ерик Абидал напредна по лявото крило на атаката и центрира към близката греда, където защитник на домакините изчисти. Топката обаче попадна в краката на Ибрахимович, който с едно докосване я прати в мрежата на Оскар Устари за 1:0 в полза на "каталунците".

Петнайсетина минути по-късно отново Ибра е в центъра на събитията. При контра-атака на гостите топката попада в краката на шведа, който с перфектен пас я праща към Меси, а аржентинецът на свой ред играе с глава, за да удвои преднината на своя тим.

Това е втори успех от два мача в Ла Лига за Барселона, като тимът все още не е допуснал гол в мрежата си.