Манчестър нанесе първо поражение на Тотнъм във Висшата лига на Англия

снимка: skysports

Отборът на Тотнъм записа първа загуба в английския шампионат, след като в мач от петия кръг на Висшата лига "шпорите" отстъпиха с 1:3 на гостуващия шампион Манчестър Юнайтед.

"Белите" започнаха по брилянтена начин след като още в първата минута на двубоя Джърмейн Дефо откри резултата в полза на своя тим. Английският национал се възползва от разбъркване в наказателното поле на "червените дяволи" и със сензационен ножичен удар простреля Бен Фостър.

Голът обаче не успя да смути организираният тим на Юнайтед и възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън поеха инициативата в срещата.

В 25' българският национал Димитър Бербатов, който започна срещата като титуляр, бе повален на няколко метра пред наказателното поле на домакините и съдията отсъди свободен удар, който опитният Райън Гигс преъврна в гол.

Две минути по-късно Бербатов бе на крачка от гола, но шутът на българина бе отразен от сетните усилия на стража на домакините. В 31' Берба отново имаше възможност да отбележи, но и двата опита на родния национал бяха неуспешни.

Минути преди края на първото полувреме бразилецът Андерсон вкара своя първи гол за Манчестър. След изпълнение на корнер Пол Скоулс стреля от дистанция, но Питър Крауч изчисти. Топката попадна в краката на Андерсон, който от границата на наказателното поле простреля Карло Кудичини и изведе Юнайтед напред в резултата.

След почивката гостите останаха с човек по-малко след като в рамките на десет минути Скоулс получи два жълти и следователно червен картон.

Въпреки численият дефицит шампионите показаха силна игра и дори отбелязаха още един гол във вратата на Кудичини.

В 62' Бербатов напусна терена, а на негово място се появи Майкъл Карик, който успокои играта в центъра на терена.

Крайното 3:1 бе оформено от Уейн Рууни в 78'. Нападателят бе изведен в добра позиция от Андерсон, справи се с двама защитници в бяло и стреля покрай Кудичини, за да запише на сметката со четвърти гол за сезона в Премиършип.

Успехът издигна "червените" дяволи до втората позиция във Висшата лига на три точки от тима на Челси, който има перфектен актив от пет победи в пет мача.