Хамбургер се измъкна от зоната на изпадащите в Бундеслигата

снимка: hsv.de

Хамбургер постигна първа победа под ръковоството на новия старши треньор Торстен Финк след успех с 2:0 над Хофенхайм в среща от 13-ия кръг на германското първенство.

С тази победа Хамбургер се измъкна от зоната на изпадащите и вече заема 14-о място с 13 точки. Перуанският национал Паоло Гереро откри резултата в средата на първото полувреме, а Марсел Янсен затвърди успеха на домакините с втори гол в 65-а минута.

В другия мач от кръга днес Щутгарт победи с 2:1 закъсалия Аутсбург. И двата гола за Щутгарт реализира австрийският национал Мартин Харник.

За гостите се разписа Тобиас Вернер, съобщава БТА. Победата изкачи Щутгарт на 6-о място в таблицата, докато Аугсбург твърдо е на дъното на класирането с едва 8 точки в актива си.