Андре Вилаш-Боаш вярва, че Челси ще излезе от кризата

снимка: Guliver/Getty Images

Челси претърпя 4-то поражение в Премиършип едва в 12-ия кръг, след като бе надигран от Ливърпул с 1:2 на „Стамфорд Бридж" и се отдалечи на 12 точки от лидера Манчестър Сити.

Ситуацията за „сините" може да се влоши още утре, ако Тотнъм надвие Астън Вила, защото тогава ще измести градския си съперник от 4-ата позиция в класирането.

Луиш Фелипе Сколари бе уволнен, след като инкасира 4-та загуба начело на Челси, а португалският специалист бе водил отбора в 13 мача повече от сънародника си Андре Вилаш-Боаш.

Този паралел неминуемо доведе до въпроса дали бившият треньор на Порто ще бъде отстранен от поста си от собственика на клуба Роман Абрамович, който не е известен с търпението си към мениджърите.

„Ливърпул създаде повече от положенията си през второто полувреме и си тръгна с важна победа", каза Вилаш-Боаш на пресконференцията след края на мача. „Ние демонстрирахме подобрение в представянето си след почивката, но това не беше достатъчно, за да вземем трите точки."

Още преди загубата на „сините" от Ливърпул в медиите на Острова се афишира слуха, че Гуус Хидинк ще бъде назначен за нов мениджър, за сметка на младия португалец, който триумфира в Лига Европа миналия сезон с Порто.

Тези спекулации ще се засилят значително през следващата седмица, след като Челси продължава да се предлага неубедителни продукции в Премиършип.

„Ситуацията в първенството не е добра за нас", продължи Вилаш-Боаш. „Не е невъзможно обаче да направим обрат, защото имаме вярата, че сме способни на такова нещо.

Да стопиш разлика от 12 точки е много трудно - трябва да направим невероятна победна серия, за да смалим дистанцията с върха."

„Този клуб е толкова голям, че не може да се пренебрегне очакването на феновете да печелим трофеи. Няма как да избягаме от отговорностите си, а те са именно да прибавим титли към колекцията си.

Все пак, в момента продължаваме да се състезаваме в 4 турнира", завърши мениджъра на Челси.