След 18 години Атлетик Билбао отново победи като гост Севиля

Атлетик Билбао спечели с 2:1 гостуването си на Севлия на стадион „Рамон Санчес Писхуан" за първи път от 1993-та година и продължи поредицата си от 8 мача без загуба в Примера дивисион. Баските постигнаха успеха в тежката си визита, благодарение на активните изяви на младежкия испански национал Муниаин, който бе в основата на всичко по-опасно пред вратата на домакините.

Андони Ираола даде ранен аванс на гостите от Билбао още в 6-ата минута на срещата, но Хесус Навас възстанови равенството в 15-ата. Победният гол бе дело на Оскар де Маркос в 71-ата минута на мача.

Така след 12 изиграни кръга баските се намират на 6-та позиция със 17 точки, докато Севиля остава едно място пред тях, заради актива си от 18 пункта.

Начо Ново реализира късен гол и по драматичен начин донесе победата на Спортинг Хихон срещу Хетафе с 2:1 в по-ранен двубой, игран на „Ел Молинон". Мику бе дал предимство на гостите в 35-ата минута, но 10 по-късно Оскар Трехо възстанови паритета в резултата.

Също днес Осасуна и Райо Вайекано не си отбелязаха попадения, както се случи в ранния обеден двубой между Реал Сосиедад и Еспаньол.

Тимът от Барселона и новакът Райо се намират съответно на 7-ма и 8-ма позиция, Спортинг изпревари Хетафе за 14-тото място, а Реал Сосиедад все още се намира на самото дъно на таблицата.