Хамбургер с нова крачка към Втора Бундеслига

Аугсбург победи гостуващия Хамбургер с 3:1 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Възпитаниците на Мирко Сломка допуснаха трето поредно поражение в Бундеслигата и останаха на 16-а позиция в зоната на плейофа за място в елита с 27 точки и на 5 точки от спасението. Аугсбург е осми с 46 точки, уточнява БТА.

Домакините откриха резултата още в шестата минута. Паул Верхег центрира по тревата от дясно и Халил Алтънтоп от 15 метра преодоля Рене Адлер. В 32-ата минута домакините удвоиха аванса си. Андре Хаан отново центрира от дясно и Алтънтоп от 7-8 метра от въздуха засече в мрежата за 2:0.

Три минути преди почивката Хаан отправи силен удар от 25 метра, Адлер се намеси неубедително и изби топката в близкия ъгъл на собствената си врата. В 44-ата минута Хакан Джалханоглу центрира от фаул от ляво към границата на малкото наказателно поле и Хайко Вестерман с глава плъзна топката в далечния ъгъл.

След почивката Аугсбург продължи да доминира, но домакините направиха няколко пропуска пред вратата на Адлер и не успяха да направят победата си по-убедителна.