Атлетико (Мадрид) вече докосва титлата след победа над Валенсия

Атлетико (Мадрид) направи важна стъпка към титлата в Примера Дивисион, след като се наложи над Валенсия в един от най-важните си двубои до края на шампионата.

Победното попадение за "дюшекчиите" вкара Раул Гарсия в 43-а минута и с това добесе 28-а победа на своя тим в шампионата.

Играчите на Атлетико (Мадрид) видимо пестяха сили на "Местая" и предоставиха инициативата на домакините през по-голямата част от двубоя, но в крайна сметка се възползваха от своя шанс и взеха ценни три точки.

Така Атлетико остава начело с 88 точки, шест повече от втория Реал (Мадрид) и седем пред Барселона, като двата тима са с мач по-малко.

До края на шампионата Атлетико среща Леванте, Малага и Барселона, като победа в първите два двубоя може да обезмисли двубоя с настоящия шампион на Испания. За последно мадридчани триумфираха с титлата през 1996 година.

Валенсия остава на осма позиция с 45 точки и на практика няма шансове да играе в Европа през следващия сезон.

Диего Симеоне заложи на Давид Вия и Диего Коща на върха на атаката, които трябваше да бъдат подпомагани от Раул Гарсия. Валенсия пък не можеше да разчита на контузения си капитан Рикардо Коща.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия в петък бивш треньор на Барселона Тито Виланова.

4082534

Първото полувреме не предложи кой знае какво зрелище. Валенсия започна добре мача и още във втората минута Пако Алкасер пропусна да открие резултата. Привидно Валенсия имаше инициативата, докато футболистите на Диего Симеоне подходиха внимателно към срещата и изчакваха своя шанс.

В 12-а минута такъв се откри пред Дави Вия, но тй стреля в аут. В 35-а пък Коке получи топката на добра позиция, но също би над вратата. Все пак Атлетико успя да открие осем минути по-късно. Габи центрира в наказателното поле, стражът на Валенсия Висенте Гуайта излезе неразчетено и бе изпреварен от Раул Гарсия, който прати топката в мрежата за 1:0.

4082533

През втората част Валенсия положи максимални усилия да сложи крак по пътя на Ателтико към титлата и се представи повече от достойно. През цялото полувреме футболистите на Хуан Антонио Пици натискаха своя съперник, който се прибра в своята половина и разчиташе предимно на контраатаки.

В 64-а минута Жонас засече с глава центриране на Пабло Пиати, но Фелипе Лиуш успя да избие топката пред вратата. Десет минути по-късно дойде и най-сериозното положение за "прилепите". Софиан Фегули стреля по диагонала, но топката мина на педя покрай вратата на Тибо Куртоа.

4082535

"Дюшекчиите" имаха два големи шанса да вкарат втори гол през втората част, които бяха пропилени от Диего Коща. Още в 51-а минута той бе изведен от Коке очи в очи с Гуайта, но не успя да преодолее вратаря на Валенсия. В края на двубоя Коща имаше още един шанс да матира Гуайта, но и този път футболистът на домакините излезе победител в единоборството.

В продължението на срещата Атлетико остана с човек по-малко, след като Хуанфран фаулира грубо Пабло Пиати и бе изгонен с директен червен картон. За Валенсия обаче не остана време да се възползва от численото си предимство и загуби двубоя с минималното 1:0.