Гуардиола: Имаме предимство преди реванша

снимка: АП

Треньорът на Барселона Пеп Гуардиола заяви, че голът, който отборът му успя да вкара вчера като гост на Лион в мача от Шампионската лига, игран на „Жерланд" дава на „каталунците" предимство преди реванша. „Не играхме добре през първата част, Лион тотално ни надигра, но през втората част намерихме своя ритъм. Не съм се притеснявал в никой момент от срещата. Анализирах нещата и разбрах, че те не могат да издържат на такова темпо до края на срещата. Помолих играчите си да не се паникьосват." заяви Гуардиола.


Треньорът на Барса призна, че се учи много повече от трудна среща като тази, отколкото от лесните победи на „каталунците". Много се радвам за това как започнахме да играем през втората част. Сега всичко зависи от нас и ние имаме леко предимство заради гола на чужд терен, който отбелязахме." завърши испанецът.