Григор Димитров започна с победа на турнира "Куинс Клъб"

снимка: SPORTA.BG

Григор Димитров надделя над испанеца Иван Наваро с 6:4, 4:6, 6:3 и се класира за втория кръг на престижния турнир на трева "Куинс Клъб" в Лондон с награден фонд 750 000 евро.

 

18-годишният талант спечели двубоя за близо 100 минути срещу 28-годишния ибериец, който е 82-и в световната ранглиста при мъжете. В следващия кръг Гришо ще се срещне с французина Жил Симон.

 

В турнира участват още някои от най-добрите тенисисти в света като Анди Мъри, Анди Родик, Гаел Монфилс, Марин Чилич, Джеймс Блейк, Марат Сафин, Марди Фиш и др. За участието си в първи кръг Димитров получи 3 515 евро.