
Българският тенисист Григор Димитров получи „уайлд кард" за участие в основната схема на Уимбълдън. Турнирът от Големия шлем започва на 22 юни. В момента Гришо се подготвя на същата настилка в турнира "Куинс Клуб".
Младата надежда в тениса триумфира миналата година в този турнир само, че при юношите. Затова организаторите са поканили Григор да участва директно в турнира.
От шестимата получили „уайлд кард" до момента освен Гришо има само още един чужденец - Хуан Карлос Фереро.
Григор преодоля първия кръг в "Куинс Клуб" след като победи испанецът Иван Наваро с 2:1. Във вторият кръг Гришо излиза срещу номер 7 в света Жил Симон, Двамата се срещнаха през февруари в Марсилия и тогава Гришо отстъпи с 6:4, 3:6, 5:7, въпреки че водеше с 5:2 в решителния трети сет.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ