Байерн унижи Вердер със седем гола

Хосеп Гуардиола постигна най-резултатната си победа като треньор на Байерн, а баварският гигант постигна зашеметяваща победа със 7:0 при визитата на Вердер Бремен в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Франк Рибери наниза две попадения за шампионите, докато бранителят на "музикантите" Асани Лукимия си отбеляза автогол през първата част. По едно попадение за Байерн добавиха още Даниел ван Буйтен, Марио Манджукич, Томас Мюлер и Марио Гьотце.

Така Байерн записа 13-а победа от 15 изиграни срещи до момента, като баварците продължават непобедени в Бундеслигата. ФК Холивуд събра актив от 41 точки и води със седем пред втория Леверкузен, който все още не е изиграл своя двубой срещу вицешампиона Борусия Дортмунд. "Жълто-черните" на Юрген Клоп са трети с 31 точки.

Вердер пък записа четвърти поред мач без победа, като "зелено-белите" остават 13-и с 16 спечелени точки до момента.

Байерн игра без важни фигури като Филип Лам, Бастиян Швайнщайгер и Ариен Робен, но лиспата им не оказа никакво влияние върху представянето на требъл шампионите.

Голеадата на "Везерщадион" започна в 21', когато бранителят на Вердер Асани Лукимия реализира, но в погрешната врата. "Петицата" на бременци не успя да изчисти опит за центриране на Франк Рибери, вкарвайки си автогол за 0:1.

Шест минути по-късно резултатът бе удвоен, като този път се разписа Даниел ван Буйтен. Централният бранител оползотвори асистенция на Тони Кроос и вкара за 0:2.

До почивката остана време и за трети гол, като в 38' Франк Рибери хладнокръвно чукна топката покрай Рафаел Волф за 0:3.

След почивката мюнхенци съвсем се развихриха, нижейки попадение след попадение. След точно час игра Марио Манджукич се реваншира за сериозен пропуск и вкара за 0:4 след подаване на Рибери.

Осем минути по-късно дойде ред и на Томас Мюлер. Националът получи перфектен пас от Марио Гьотце и с десния крак вкара гол №5 във вратата на Вердер.

В 82' Франк Рибери вкара втория си гол и шести в мача след асистенция на Давид Алаба, а крайното 0:7 оформи Марио Гьотце с превъзходно индивидуално отиграване.

Werder Bremen 0-7 Bayern Munich All Goalsby all-goals