Гранд При на Франция остава на "Маникур" и следващия сезон

снимка: БГНЕС

Състезанието за Голямата награда на Франция във Формула 1 през 2009 година ще се проведе отново на пистата "Маникур", съобщи днес официално френската федерация.

 

Датата и трасето бяха одобрени днес на генералната асамблея на френската федерация, съобщиха от ръководното тяло в специално изявление.

 

Изпълнителният директор на Ф1 Бърни Екълстоун заяви през миналата седмица по време на ГП на Франция, че е много вероятно през следващата година отново "Маникур" да бъде домакин, въпреки информациите, че старта може да се провежда на друга писта, която да бъде по-близо до столицата Париж.

 

"Дисниленд Париж" бе фаворит да заеме мястото на "Маникур" в световния календар, тъй като има доста голяма леглова база и е в близост, както до Париж, така и до другите европейски столици.

 

Гран При на Франция ще се проведе на 28 юни следващата година, според предварителния календар, който бе обявен вчера от ФИА. /БГНЕС