ФИА обяви календара на Формула 1 за 2009 г.

снимка: БГНЕС

Международната федерация по автомобилен спорт (ФИА) обяви предварителния календар на Формула 1 за идната година.

 

През сезон 2009 шампионатът ще бъде с едно състезание повече - 19, вместо сегашните 18. Това се налага след като в календара бе включено още едно Гран При - това на Абу Даби.

 

Сезонът традиционно ще започне с надпреварата за Голямата награда на Австралия на 29 март, след което идва старта в Малайзия, преди керванът да се премести в Европа. Шефовете на ФИА преприеха размяна на състезанията във Великобритания и Франция, като британското Гран При ще се проведе преди френското. Друга промяна гласи, че старта в Турция ще се състои през август, а не през май, както беше тази година.

 

Краят на шампионата ще бъде сложен в средата на месец ноември с новото Гран При на Абу Даби.

 

Ето го и пълният календар на Формула 1 за 2009 г. (все още неофициален):

29 Март Австралия
5 Април Малайзия
19 Април Бахрейн
10 Май Испания
24 Май Монако
7 Юни Канада
21 Юни Велокобритания
28 Юни Франция
12 Юли Германия
26 Юли Унгария
9 Август Турция
23 Август Европа (Валенсия)
6 Септември Италия
13 Септември Белгия
27 Септември Сингапур
11 Октомври Япония
18 Октомври Китай
1 Ноември Бразилия
15 Ноември Абу Даби