Гол в края изненада неприятно Твенте и Николай Михайлов

снимка: Guliver/Getty Images

Носителят на Купата на Холандия Твенте записа разочароващо равенство 1:1 като гост на Хераклес в среща от 13-ия кръг на Ередивизи, след като Николай Михайлов и компания имаха аванс от един гол в последните минути на срещата.

Българският национал отново изигра пълни 90 минути за Твенте, но не успя да предотврати изравнителното попадение в своята мрежа, паднало в последните минути на двубоя. Негов автор бе Дуарте, а с това равенство съставът на Ко Адриансе изостана на 2 точки зад втория ПСВ Айндховен.

Първата част между Хераклес и Твенте премина без голове в някоя от двете врати, като в 51' гостите излязоха напред в резултата, благодарение на точния изстрел на Висгерхоф.

За съжаление на Ко Адриансе обаче, неговите състезатели не съумяха да запазят крехкия си аванс, допускайки Дуарте да изравни минути преди края.

Така Твенте разполага с актив от 26 точки след 13 мача до този момент, заемайки 3-та позиция в таблицата. Лидер с 31 пункта е АЗ Алкмаар, но и с мач по-малко. Утре АЗ гостува на Екселсиор.