Барса очаквано сгази Сарагоса и чака услуга от Валенсия

Шампионът Барселона се изравни поне временно с Реал Мадрид в челото на испанската Примера Дивисион, след като тази вечер каталунците постигнаха нов разгромен успех на своя "Камп Ноу" - този път с 4:0 над гостуващия тим на Реал Сарагоса. Срещата бе от програмата на 12-ия кръг на шампионата, а след броени минути Реал Мадрид излиза на "Местая" в дербито на кръга с Валенсия.

Отново никакви проблеми не изпитаха футболистите на Пеп Гуардиола, които не срещнаха кой знае каква съпротива от гостуващите арагонци. Жерар Пике, Лионел Меси, Карлес Пуйол и Давид Вия отбелязаха в мрежата на Роберто Хименес, като резултатът можеше да бъде и още по-сериозен, ако не бяха намесите на стража и пропуските пред неговата врата.

Пеп Гуардиола остави Андрес Иниеста, Давид Вия, Хавиер Масчерано и Ерик Абидал извън своя стартов състав, докато Серхио Бускетс бе аут поради травма. Освен вратаря Виктор Валдес, сред титулярните единадесет на "лос кулес" попаднаха Даниел Алвеш, Жерар Пике, Карлес Пуйол, Максуел, Сейду Кейта, Шави, Сеск Фабрегас и офанзивното трио Куенка - Меси - Алексис Санчес. Елдер Пощига и Луис Гарсия пък трябваше да водят атаката на Сарагоса, но без особен успех.

Срещата очаквано стартира с домакински натиск на шампионите, като Хименес на няколко пъти се намеси след изстрели на Меси и Алексис Санчес. Постепенно обаче се стигна до 18', когато Барселона откри резултата. Шави центрира от статично положение, а оставеният непокрит Жерар Пике реализира с глава за 1:0.

Две минути преди края се стигна и до втори гол в мрежата на Хименес, когато дежурното си попадение със синьо-червената фланелка отбеляза Лионел Меси. Аржентинецът получи една топка в наказателното поле на Сарагоса и с десния крак я чукна покрай Хименес за 2:0.

След почивката се стигна и до нови две попадения в актива на Барселона, като един от редките си голове за клуба реализира неговият капитан Карлес Пуйол. Къдрокосият бранител се разписа от непосредствена близост в 54', отбелязвайки едва десетия си гол за "блаугранас".

В течение на мача Пеп Гуардиола гласува доверие на Андрес Иниеста, Тиаго и Давид Вия, като именно последният отбеляза и четвъртото попадение в сблъсъка. Ел Гуахе отбеляза втори пореден гол с глава в последната седмица, след попадението му срещу Коста Рика, разписвайки се петнадесет минути преди края.

Така шампионите чакат услуга от тима на Валенсия, който след броени минути приема лидера Реал Мадрид на своя "Местая". Барса вече загуби две точки при визитата си на "лос че", завършвайки 2:2 по-рано през този сезон. Реал пък ще получи шанс отново да възстанови преднината си от 3 точки пред Барселона, ако измъкне успех над водения от Унай Емери състав.