Гол в 95-ата минута донесе точката на Фулъм срещу Астън Вила

Отборът на Астън Вила завърши наравно 1:1 като гост на тима на Фулъм в среща от 11-тия кръг на Висшата лига. Стилиян Петров не взе участие в двубоя, защото лекува травма и бирмингамци не могат да разчитат на него.

Астън Вила поведе с гол на Албрингтън в 41-вата минута, но домакините се добраха до равенството в 95-тата минута, когато Хангеланд се възползва от даденото дълго продължение на мача и реализира за крайното 1:1.

Първото полувреме бе равностойно, а Астън Вила нанесе своя удар в 41-вата минута, когато Бари Банън подаде хубав пас към Албрингтън, който с прецизен шут с левия крак вкара за 1:0 в полза на гостите.

Фулъм се опита да осъществи натиск през второто полувреме и да стигне до равенството в двубоя, но нямаше много положения за гол и когато всички на стадиона мислеха, че гостите ще спечелят срещата се стигна до кулминацията на мача, когато в 95-тата минута на мача Мърфи центрира в наказателното поле на бирмингамци и Хангеланд с глава реализира изравнително попадение, оформяйки крайното 1:1 между съставите на Фулъм и Астън Вила.

След равенството и двата отбора се намират в средата на класирането на Висшата лига, като са с равен актив от 13 точки.