Манчестър Юнайтед пак победи драматично, Бербатов извън групата

Тимът на Манчестър Юнайтед победи много драматично отбора на Уулвърхямптън с 2:1. В герой за „червените дяволи" се превърна корейският полузащитник Парк Джи Сунг, който отбеляза и двата гола за своя тим. Победното попадение за домакините пък падна в продължението на срещата. Извън групата за този двубой остана българинът Димитър Бербатов, който според предварителни информации е бил повален от вирус, който мъчи и други играчи на Юнайтед. Като титуляр за тима на Фъргюсън започна доста изненадващо Оуен Харгрийвс, но той остана на терена едва 300 секунди.

Срещата започна изключително нещастно за сър Алекс Фъргюсън и най-вече за неговия полузащитник Оуен Харгрийвс, който напусна терена още в шестата минута. Харгрийвс стартира като титуляр за последен път през септември 2008 година, а впоследствие претърпя две операции на колената и бе извън терените повече от две години, за да се завърне отново на тренировки наскоро. Сред като проведе разговор с един от кондиционните треньори на Юнайтед край тъч линията, бившият английски национал в крайна сметка се насочи към съблекалните, държейки се за лявото бедро, а на негово място в игра се появи младият Бебе.

Явно повлияни от неприятната ситуация със своя съотборник футболистите на сър Алекс трудно намираха своята игра през първото полувреме, а по-опасният тим на „Олд Трафорд" бе този на гостите от Уулвърхямптън, които владееха повече топката и дори пропуснаха няколко изгодни ситуации в наказателното поле на своя противник.

В края на полувремето „червените дяволи" все пак поизравниха играта, а в последната минута дори успяха да поведат в резултата при една от първите си реални възможности. Дарън Флетчър пое една топка на границата на наказателното поле и с изключително прецизен пас, преминал през няколко играча на гостите, намери Парк Джи Сунг, който не сгреши от близко разстояние и промуши топката покрай Маркус Ханеман, за да даде предимство на своя тим.

Втората част отново започна равностойно, предимно с игра в центъра на терена. Активен за тима на сър Алекс Фъргюсън беше Бебе, който бе близо до попадение в 60-тата минута след хубав шут от границата на наказателното поле, но Ханеман бе на мястото си и спаси.

Като смяна за гостите в 65-тата минута се появи Силван Ибанс-Блейк, който е юноша на „червените дяволи". Феновете на „Олд Трафорд" дори аплодираха своя бивш играч докато той се подготвяше да се появи на терена. За тяхно нещастие обаче именно Ибанс-Блейк ги накара да замлъкнат с първото си докосване до топката минута по-късно. Той овладя топката след удар по посока на вратата на свой съотборник, завъртя се по перфектен начин и хладнокръвно реализира между краката на Ван дер Саар - 1:1.

В 73-тата минута Фъргюсън направи двойна смяна в състава си, като пусна в игра Пол Скоулс и Федерико Македа, на мястото съответно на Джон Ошей и Бебе. Въпреки това обаче Юнайтед така и не достигаше до нищо по-сериозно пред вратата на гостите. Възпитаниците на Мик МакКарти се бяха потредили много правилно и противодействаха изключително успешно на набезите на „червените дяволи", които така и не успяваха да намерят пътя към вратата на Ханеман.

Точно когато изглеждаше, че Юнайтед ще претърпи ново разочарование обаче отново Парк реализира и по този начин се превърна в герой за своя тим. Във втората минута на даденото от съдията Фил Дауд четири-минутно продължение след самостоятелен пробив и с премерен шут кореецът прати в екстаз трибуните на „Олд Трафорд" и донесе победата на Манчестър Юнайтед.

С тази победа тимът на „червените дяволи" се доближи на едва две точки от лидера Челси преди утрешния мач на шампионите срещу тима на Ливърпул.