Искан на Острова изригна във Франция

снимка: asse.fr

Намиращият се във форма нападател Пиер-Емерик Обамеянг вкара два гола за Сент Етиен и помогна на зелените да съсипят Нанси с 3:0 в среща от 26-ия кръг във френското първенство.

Сент Етиен остава близо до лидерите в класирането, след като има 44 точки на 5-ата позиция, на 1 след 4-ия Ница и на 3 от 2-ия Олимпик (Лион). За Обамеянг пък попаденията през този сезон нараснаха на 14 и той излезе на 2-о място в листата при голмайсторите след суперзвездата на ПСЖ Златан Ибрахимович. Б

разилецът Брандао откри резултата за гостите в 17-ата минута след чудесно центриране на Рено Коаде. Пет минути преди края на първата част Обамеянг направи 2:0 след фалцов удар. Две минути преди края на мача той направи 3:0 и по този начин реализира 6-ия си гол в последните пет мача.

"Ето това е ефективност! Реализирахме всичките си голови възможности. И това направи срещата много лесна за нас. Знаем къде искаме да завършим това първенство, но също така сме наясно и как трябва да играем, кои са ни съперниците и колко точки трябва да спечелим, заяви след мача капитанът на гостите Франсоа Клерк.

Нанси пък остана на последното 20-о място с 18 точки, на 6 от зоната на спасението. Иначе в срещата и двата отбора завършиха с по десет души, като в средата на второто полувреме Фебиен Лемоан беше отстранен от Сент Етиен, а в 78-ата минута Флоран Зите също пое предсрочно към съблекалнята.

Вниманието в кръга ще бъде насочено към супер-дербито на кръга тази вечер в Париж, където домакините от ПСЖ посрещат 3-ия в класирането Олимпик (Марсилия). Очаква се дебют за парижани да направи бившият английски национал Дейвид Бекъм.

Шампионите от Монпелие постепенно се изкачиха в горната половина на класирането, след като се наложиха с 1:0 над застрашения от изпадане Евиан Тонон Гаяр при визитата си в Савоя. Юнес Беланда вкара победното попадение 10 минути преди последния съдийски сигнал. Така шампионите събраха 41 точки и заемат 6-а позиция. Това е четвърта победа за отбора в последните пет мача и вече изпревари неубедителния Рен, който остава с 41 точки след щастливо домакинско равенство 2:2 със Сошо.

Жан Макун, който е под наем от Астън Вила, донесе точката в 88-ата минута. Той се разписа след центриране от корнер, а гостите на два пъти повеждаха в резултата чрез Джовани Сио в 21-ата минута и Себастиен Корчия в 56-ата, а Джон Бой изравни за 1:1 с глава в 34-ата.

8-и се изкачи Лил, шампион от 2011-а година, който с 10 души отнесе с 3:1 Аячо като гост и вече има 40 точки. Два гола за победителите вкара Димитри Пайе през второто полувреме, след като защитник на Аячо си вкара автогол през първата част. Лукас Дине от Лил получи червен картон в 61-ата минута, след което съотборниците му забиха нови два гола.