Германската щафета триумфира в Оберхов, нашите момчета останаха 21-ви

снимка: Reuters

Отборът на Германия спечели мъжката щафета на 4 по 7.5 километра в кръг от Световната купа по биатлон. Надпреварата се проведе в немския зимен център Оберхов и домакините съумяха да зарадват германските фенове на зимните спортове. Българският тим завърши на обиколка след победителите и зае 21-вото място.

Германската щафета в състав Кристов Щефан, Александър Волф, Арнд Пфайфер и Михаел Грайс даде време 1:23:53.0 часа и отвя конкуренцията. Немците въртяха две наказателни обиколки и използваха цели 16 допълнителни патрона, но условията за стрелба не бяха от най-добрите и всички отбори изпитаха затруднения на рубежа.

Втори на 2 минути и 22 секунди зад победителите остана квартетът на Чехия, който бе в състав - Витек, Соукуп, Моравец, Шлезингер, а третото място остана за тима на Норвегия, който изостана с 2 минути и 24 секунди от немците. "Викингите" бяха в състав Ос, Бергер, Братсвеен, Бьорндален. 4-тото място заеха украинците, а челната петица допълни словенския тим.

Българската щафета бе в състав Михаил Клечеров, Владимир Илиев, Иван Златев, Мирослав Кенанов. Нашите момчета завъртяха 3 наказателни обиколки и използваха 15 допълнителни патрона като завършиха на обиколка зад победителите и заеха 21-вото място.