Германката Андреа Хенкел спечели спринта във Форт Кент

Биатлонистките от Германия доминираха в днешния спринт в американския зимен център Форт Кент, кръг от Световната купа по биатлон. Андреа Хенкел не допусна нито една грешка в двете си стрелби и спря хронометрите на 23:20,0 минути, поздравявайки се с победата.

На второ място се класира Мириам Гьоснер, която с две грешки при второто си излизане на огневия рубеж остана само на 10,9 секунди от сънародничката си. Третото място на почетната стълбичка остана за Магдалена Нойнер също от Германия, която с първи стартов номер сбърка два пъти и завърши на 15,8 секунди от Хенкел.

Шестицата беше допълнена от Тора Бергер (Норвегия), Тея Грегорин (Словения) и Дария Домрачова (Беларус). Стартиралата като водачка в класирането за Световната купа Хелена Екхолм остана на едва 22-о място в крайното класиране, като по този начин отстъпи лидерството на финландката Кайса Макарайнен, която зае осмо място в днешния старт.

Единствената българска представителка Нина Кленовска допусна една грешка в стрелбата от положение "прав" и с изоставане от 2:14,5 минути остана на 33-ото място.