Германия надделя над Бразилия в зрелищен сблъсък с пет гола (видео)

Националният тим на Германия надделя с 3:2 над петкратния световен шампион Бразилия в зрелищен приятелски сблъсък, изигран на ст. "Мерцедес Бенц Арена" в Щутгарт. Двата тима поднесоха истински спектакъл на феновете на футбола през второто полувреме на двубоя, когато паднаха и всичките пет попадения в него.

Точни за Бундестима бяха Бастиян Швайнщайгер, Марио Гьотце и Андре Шюрле, докато за "Селесао" се разписаха Робиньо и Неймар, което обаче не бе достатъчно за водения от Мано Менезеш тим да избегне поражението.

Още преди началото на срещата множество любопитни погледи бяха насочени към новоизгряващата звезда на немския футбол Марио Гьотце, който в последните дни дори бе сравнен с Лионел Меси от легендата Франц Бекенбауер. Талантът на Борусия Дортмунд от своя страна загатна за възможностите си още в началните минути на мача, демонстрирайки завиден контрол над топката срещу техничните бразилци. В 6' Гьотце финтира Андре Сантош и отправи удар по посока пазената от Жулио Сезар врата, но стражът отрази. Последваха и няколко опасни атаки на Бразилия, но отбраната на Маншафта и вратарят Мануел Нойер се справиха.

До почивката до голове в двете врати така и не се стигна, като надали повечето хора на "Мерцедес Бенц Арена" подозираха какво предстои през вторите 45 минути. Тон за предстоящото зрелище даде Алешандре Пато, който само минута след подновяването на играта успя да прехвърли Нойер, но за късмет на стражата топката излезе в аут. В 58' Марио Гьотце бе близо до първи гол с фланелката на Германия, но Жулио Сезар улови.

Резултатът в Щутгарт бе открит петнадесетина минути след подновяването на играта, когато Бундестима получи право да изпълни дузпа в своя полза. Реферът Виктор Касай видя нарушение на Лусио срещу Тони Кроос в наказателното поле и посочи бялата точка, откъдето Бастиян Швайнщайгер бе безпощаден - 1:0 за Германия. Само пет минути по-късно възпитаниците на Йоги Льов съумяха и да удвоят, като този път точен бе младият Гьотце. Техничарят получи хубав извеждащ пас от Кроос и се справи с Жулио Сезар, отбелязвайки първия си гол за националния тим.

Пет минути по-късно Бразилия все пак отговори и намали, като отново попадението падна след изпълнение на дузпа. В 70' Филип Лам фаулира Даниел Алвеш в наказателното поле на домакините, което доведе до наказателен удар в полза на "кариоките". Зад топката застана Робиньо, който преодоля успешно Нойер и върна Бразилия в срещата.

В последните десет минути имаше време и за още голове, като в случая те паднаха по веднъж в двете врати. В 80' трибуните на "Мерцедес Бенц Арена" отново празнуваха, след като резервата Андре Шюрле покачи на 3:1. Нападателят на Леверкузен получи подаване от Швайнщайгер и не остави шансове на Жулио Сезар, който за трети път извади топката от своята мрежа.

Крайното 3:2 бе оформено в даденото от съдията продължение на мача, когато суперталантът Неймар също записа името си сред голмайсторите. Перлата на бразилския футбол се разписа след хубав изстрел по посока Мануел Нойер и така направи загубата на своя тим малко по-почетна.