Франция не успя да пречупи Чили у дома (видео)

Отборът на Франция не успя да зарадва привържениците си с победа над селекцията на Чили в приятелска среща, изиграна на ст. "Де ла Мусон" в Монпелие.

Двубоят завърши при равенство 1:1, като "петлите" имаха аванс от един гол до последните петнадесет минути на срещата, когато Кордова отбеляза и възстанови ремито.

Мачът стартира с домакински натиск на Франция, като селекционерът Лоран Блан гласува доверие на намиращия се в чудесна форма Карим Бензема, Лорик Реми и Флоран Малуда в предни позиции. За Чили пък на резервната скамейка остана новата звезда на Барселона Алексис Санчес, който все пак се появи на терена след почивката.

В 20' домакините откриха резултата, след като Карим Бензема осъществи добър пробив по левия фланг и центрира в наказателното поле на Чили, където Лорик Реми с глава не даде шансове на Браво - 1:0. Валдивия и Видал пък можеха да отбележат за южноамериканците, но в крайна сметка крехкият аванс на "петлите" оцеля.

След почивката Франция се опита да достигне и до втори гол в мрежата на Чили, което на практика се случи в 74', но попадението на домакините бе отменено поради засада. Само две минути по-късно пък Чили все пак достигна до изравняване, когато Кордова не остави никакви шансове на Лорис със силен удар под напречната греда.