Германия и Франция показаха какво ни очаква на световното (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Два от фаворитите за световната титла - Германия и Франция, изиграха невероятен футболен спектакъл в контролна среща на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн, приключила при резултат 2:2. "Петлите" водиха с 2:1 до самия край, но в добавеното време немците показаха непримиримия си дух и изравниха. Двата гола за тима на Дидие Дешан отбеляза Александре Лаказет, а за Бундестима точни бяха Тимо Вернер и Ларс Щиндъл.

В 33-ата минута Лаказет получи топката на празна врата от Антони Марсиал и нямаше как да пропусне. Крилото на Манчестър Юнайтед размина в наказателното поле Никлас Зюле, а после технично преодоля и стража Кевин Трап, за да даде наготово попадението на своя колега в атака.

Играчите на Йоаким Льов показаха зъби в началото на втората част. В 56-ата минута Месут Йозил организира бърза контраатака и пусна пас по конец към Тимо Вернер. Нападателят на РБ (Лайпциг) спринтира и стигна до топката, след което я мушна технично между краката на Стив Манданда, за да изравни.

В 70-ата немците можеха да поведат, но удар на Тони Кроос от пряк свободен удар срещна напречната греда на френската врата. В ответната атака обаче "петлите" наказаха съперника си. Килиан Мбапе получи перфектна топка от Толисо и без да се замисли изведе Лаказет очи в очи с вратаря на Германия. Играчът на Арсенал отново бе хладнокръвен и вкара втория си гол.

Чак в третата минута от добавеното време Германия стигна до равенството 2:2. Ларс Щиндъл наказа Франция за множеството пропуски и се разписа след хубав пас на Марио Гьотце, за да оформи крайния резултат.