Ериксен избухна с хеттрик и поведе "червения динамит" към Русия (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Дания е последният европейски отбор, който успя да вземе квота за световното първенство в Русия през 2018 година. Късно снощи "червения динамит" избухна срещу Ирландия в Дъблин, печелейки с разгромното 5:1 в мача реванш от баражите в Зона Европа. Отборът на Оге Харейде направи пълен обрат, а героят бе звездата на Тотнъм Кристиан Ериксен, който наниза хеттрик и почти собственоръчно класира своите на Мондиал. Първата среща в Дания приключи при резултат 0:0 и всичко остана да се решава в реванша.

Домакините се почувстваха с единия крак в Русия още в 6-ата минута, когато Шейн Дъфи откри резултата в тяхна полза. Той се извиси над стража Каспер Шмайхел и го изпревари за първа топка след хубаво центриране, за да хвърли трибуните на "Авива Стейдиъм" в екстаз.

Датчаните обаче бяха решени да спечелят и това се видя в играта им. В 29-ата минута след центриране отляво на вратата на Дарън Рандолф, Андреас Кристенсен засече топката по земя и уцели гредата, но бранител на домакините се намеси лошо и сам я добута в мрежата. Все пак попадението бе записано на сметката на защитника на Челси, което едва ли е тревожело някой от датския лагер.

Само три минути по-късно "червения динамит" се взриви с уникално попадение на Ериксен. Той получи топката на границата на наказателното поле от Йоргенсен и без да се замисля изстреля снаряд под гредата на Рандолф. След почивката техничният халф повтори упражнението - този път с левия крак той отправи премерен изстрел към вратата, а стражът на домакините отново нямаше отговор - 3:1.

Ирландците изглеждаха съсипани, а в 74-ата минута Ериксен направи унищожението им още по-голямо, оформяйки своя хеттрик с бомбен изстрел след грешка на "зелената" отбрана. Точка на спора сложи Никлас Бендтнер от дузпа в последната минута на редовното време.

Така ирландците помечтаха, но "червения динамит" се оказа прекалено силно препятствие пред техните амбиции.