Гент победи Спортинг Лисабон и борбата в групата на Левски се завърза

Отборът на Гент победи като домакин Спортинг Лисабон с 3:1 в среща от Лига Европа и по този начин ситуацията в група C, в която се намира и родния Левски стана изключително интересна.

Домакините поведоха в двубоя след гол на Смолдерс от дузпа в 8-мата минута. Спортинг съумя да стигне до равенството в 39 тата минута, но това не помогна на гостите, които останаха с човек по-малко в 77-мата минута, когато Абел получи червен картон, а в 80-тата минута Конте изведе домакините отново напред в резултата, вкарвайки за 2:1. Крайният резултат бе оформен от Арбайтман, който с глава реализира за 3:1 в 83-атта минута.

Двубоят започна отлично за Гент и в 8-мата минута Смолдерс реализира хладнокръвно дузпа след прецизен удар с десния крак, като по този начин Гент поведе с 1:0. 11-сет метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Абел.

Отборът на Спортинг показа характер и в 39-тата минута Салейро с топовен изстрел с десния крак прати топката в мрежата на гостите, изравнявайки резултата 1:1.

Ключовият момент в срещата настъпи в 77-мата минута, когато Абел от състава на гостите бе декориран с червен картон и по този начин Спортинг остана с човек по-малко на терена.

Само 3 минути по-късно Гент поведе в резултата след попадение на Конте, който с премерен шут с десния крак вкара гол за 2:1 в полза на Гент.

Положението на гостите стана още по-лошо в 83-тата минута, когато Арбмайтман засече с глава едно центриране в наказателното поле на португалците и реализира попадение, оформяйки крайното 3:1 в полза на Гент срещу Спортинг Лисабон.

След победата Гент е с актив от 4 точки, толкова има и българският Левски. На първото място в група С, въпреки загубата в Белгия е Спортинг Лисабон с 9 пункта, а втори е съставът на Лил с 5 точки.