Ювентус с ново равенство в Лига Европа

Отборът на Ювентус направи поредното си равенство в Лига Европа. "Бианконерите" и Залцбург  завършиха при резултат 0:0 в двубоя помежду си.

Срещата не бе от най-атрактивните, а гостите от Австрия играха стабилно в защита и предимно разчитаха на контраатаки. В средата на първото полувреме Красич напредна в половината на Залцбург и се озова на отлична стрелкова позиция, но вместо да отправи удар към вратата на гостите подаде към Дел Пиеро, който не се ориентира добре и по този начин Юве изпусна най-опасното си положение за реализиране на гол.

В края на първата част бранител на Залцбург направи грубо нарушение срещи Красич и сърбинът получи сериозно нараняване в коремната област, но главният съдия не декорира с червен картон провинилият се състезател на гостите.

През второто полувреме не се случи нищо по-интересно, а гостите от Залцбург продължиха да предимно да се бранят. "Бианконерите" също не впечатлиха и по този начин се стигна до крайното 0:0.

В другата среща от група А Лех Познан изненадващо победи като домакин с 3:1 Манчестър Сити и по този начин ситуацията в карето стана изключително интересна. "Гражданите" и Лех са на първите две места с еднакъв актив от 7 точки, отборът на Ювентус е трети с 4 пункта, а на последната позиция е Залцбург със само 2 точки.