Байер Леверкузен оглави класирането с победа над Аугсбург

Байер Леверкузен оглави временно класирането на германското първенство по футбол, след като победи с 4:1 като гост Аугсбург в среща от петия кръг.

Домакините започнаха по-добре мача на "SGL Arena" и откриха резултата още в петата минута чрез Хайме Хосогай, който стигна първи до загубена топка в наказателното поле на Леверкузен, след което я вкара от близо.

"Аспирините" обаче отговориха бързо и обърнаха резултата до почивката. Щефан Кислинг асистира на Сидни Сам още в следващата атака, а в 23-та минута сам вкара за 2:1, след като изпрати топката в обратния ъгъл на плонжа на вратаря Зимон Йенч при ситуация един на един.

През второто полувреме гостите от Леверкузен бяха по-активният тим и стигнаха до нови два гола. Сидни Сам вкара второто си попадение в мача в 72-та минута, а швейцарският национал Ерен Дердийок оформи крайното 4:1 само седем минути по-късно.

Победата изкачи Леверкузен на първо място във временното класиране, но "аспирините" ще запазят трудно позицията си, защото с точка по-малко е изигралият само четири мача Байерн Мюнхен. Равни с баварците са още Шалке 04 и Вердер Бремен.