Галавечер на Робен при победа на Байерн

Байерн Мюнхен продължава с лесните си победи в Германия, след като със силна игра само за едно полувреме стигна до 2:0 над новака и последен в класирането Айнтрахт (Брауншвайг).

Следобедът на “Алианц Арена“ принадлежеше на Ариен Робен, който още във 2' вкара своя гол №50 в Бундеслигата, а в 30' оформи крайното 2:0 за своя тим. През второта част гостите бяха по-добри, но така и не успяха да вкарат, въпреки че създадоха доста положения.

Така Гуардиола продължава без загуба начело на Байерн, който има 12 победи и 2 равенства. Така с 38 точки отборът продължава да е лидер, но Леверкузен също се представя отлично и е само на 4 точки зад баварците. Айнтрахт е последен с 8 пункта.

Мачът нямаше как да започне по-добре за домакините, които още във 2' успяха да открият резултата. Гьотце чукна прекрасно топката на пътя на Ариен Робен, който първоначално уцели гредата, но след това се поправи и откри.

В следващите минути пък Мюнхен не даваше на своя противник дори да държи топката, а около 20' владението на топката беше отчетено с тотална доминация на баварския колос – цели 87% срещу едва 13% за Брауншвайг.

След няколко пропуска се стигна до 30', когато Кроос намери отдясно Робен, който в типичен стил преодоля персоналния си пазач и с мощен удар вкара втория си гол в срещата, оказал се и последен на “Алианц Арена“.

През втората част възпитаниците на Пеп Гуардиола определено подцениха съперника, което доведе до много опасности пред вратата на Нойер. Първо грешка на Мюлер и Ван Буйтен едва не завръши с гол, но Бикакчич пропусна да намери целта.

Малко по-късно Нойер се намеси блестящо при удар на резервата Корте, а след това Алаба успя да избие пред крака на нападателя, който беше готов да добави отбития удар. В 84' гостите уцелиха и гредата, но така и не успяха да се разпишат в мача.

Единствено Робен беше по-активен в срещата след почивката, но на няколко пъти не успя да вкара, записвайки хеттрик в срещата, в която вкара своя гол №50 в Бундеслигата.