Левандовски изведе Борусия до труден успех

Борусия (Дортмунд) се върна на пътя на победата в Първа Бундеслига, след като срази като гост Майнц с 3:1 в срещат от 14-ия кръг.

Възпитаниците на Юрген Клоп регистрираха тежко поражение с 0:3 в голямото дерби срещу Байерн (Мюнхен) миналата седмица, а в началото на тази постигнаха важен успех с 3:1 над Наполи в Шампионската лига.

Днес познати герои в селекцията на Борусия реализираха попаденията – едва в 70-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата с красив удар от фаул в полза на гостите, но това съотношение на силите се запази само 4 минути.

Ерик Максим Чупо Мотинг изравни в 74-ата минута, преди Роберт Левандовски да прекрати головата си суша и с две попадения в 78-ата от дузпа и 93-ата да подпечата победата на Дортмунд. Полският национал има вече 11 гола в Бундеслигата, но не се бе разписвал от разгрома с 6:1 над Щутгарт в 11-ия кръг на 1-ви ноември.

Левандовски е едноличен лидер при голмайсторите в германското първенство, като има 2 попадения повече от германския национал на Байер (Леверкузен) Щефан Кислинг, който днес реализира при победата с 3:0 на „аспирините“ над Нюрнберг.

Така Борусия (Дортмунд) вече има 31 точки и продължава да се намира на 3-то място в класирането след 14 кръга. Тимът изостава с 3 пункта именно от Байер (Леверкузен), докато лидерът Байерн (Мюнхен) е далеч напред с 38.

Днес баварците не изневериха на себе си и спечелиха очаквано с 2:0 домакинството си на опашкаря Айнтрахт (Брауншвайг).

Отборът на Майнц пък е на 8-мо място с актив от 19 точки, колкото има и столичният Херта.