Леверкузен запази второто място след класика

Отборът на Байер (Леверкузен) продължава да преследва водачa в класирането Байерн, след нова победа. "Аспирините" очаквано се наложиха над аутсайдера Нюрнберг с 3:0 в 14-ия кръг на Бундеслигата.

С тази си победа, домакините остават на второ място в класирането с актив от 34 точки - 4 по-малко от отбора на Пеп Гуардиола. На "БайАрена" точни за Леверкузен бяха Хюн Мин Сон, който реализира 2 гола, а един записа и звездата на тима Щефан Кислинг.

Изненадващо след началото на двубоя гостите от Нюрнберг бяха по-активни. В първите 20 минути само шутове от далеч бяха опасностите за двата отбора, докато Макото Хасебе от гостите не уцели гредата, но топката не пожела да влезе, за щастие на Бернд Лено.

В 36-ата минута все пак Леверкузен поведе с гол на Хюн Мин Сон. Домакините се възползваха от импулса след гола и вдигнаха оборотите, но не съумяха да удвоят. Така на почивката мачът завърши 1:0. При подновяването на играта обаче звездата на Байер – Щефан Кислинг, реализира и направи резултата 2:0, взривявайки трибуните на „БайАрена“.

Въпреки натиска на Нюрнберг, корейският нападател на "аспирините" реализира второто си попадание и направи резултата класически, което тотално отчая гостите. Докрая на мача Леверкузен пазеше топката и чакаше последния съдийски сигнал, който дойде при резултат 3:0 в тяхна полза.

В дербито в долната част на класирането, Хофенхайм пропусна да победи Вердер (Бремен) в зрелищен двубой пред 25 000 зрители на стадион "Вирсол Нейн–Неклар Арена". Мачът завърши 4:4, като на два пъти домакините повеждаха с по 2 гола, но гостите не се отказваха и изравняваха. Равенството оставя "бременските музиканти" пред съперника им "Хофе", като те остават 12-и с 16 точки, докато Хофенхайм са на позиция зад тях с 2 точки по-малко.

Домакините от Хофенхайм натиснаха съперника си още в самото начало на срещата. След няколко добри положения логично дойде и голът. Той падна след като съдията на двубоя Волфганг Щарк реши да даде дузпа за домакините.

Зад топката застана Сеяд Салихович, който не остави шансове на вратаря и даде преднина на Хофенхайм в 12-ата минута. 6 минути по-късно полузащитникът повтори упражнението, след нова дузпа за отбора му. Реферът видя нарушение на Елхеро Елия в наказателното поле и не се поколеба да посочи бялата точка за втори път.

За една минута обаче Вердер успя да обърне мача, като първо Елия се реваншира за грешката си по-рано и реализира, а секунди по-късно Аарън Хънт изравни от дузпа, третата в мача. Така на полувремето резултатът бе 2:2.

В 49-ата минута обаче „Хофе“ отново поведе след гол на нападателя Кевин Воланд, а 4 минути по-късно Кай Хердлинг отбеляза за 4:2 в полза на домакините. „Бременските музиканти“ обаче не се бяха отказали и веднага успяха да върнат един гол – в 59-ата минута Нилс Петерсен отбеляза за 4:3 след премерен удар и остави интригата жива. В крайна сметка усилията на гостите дадоха резултат и след масиран натиск Филип Баргфреде изравни за 4:4 с гол в 90-атата минута на срещата.

Херта (Берлин) пропусна да победи Аугсбург на своя стадио "Олимпиящадион", след като домакините имаха игрово предимство през почти цялата среща, но пропуски пред вратата на гостите ги лишиха от това да материализират превъзходството си. Така столичани се изкачват до 7-ата позиция във временното класиране с 19 точки, докато Аугсбург се намира на 9-о място в Бундеслигата с 2 точки по-малко.

Мачът започна с превъзходство на Херта, които тотално контролираха събитията на терена, но не съумяваха да реализират попадение. Далечни шутове на Адриан Рамос и Чигерчи не затрудняваха вратаря на гостите. Докрая на полувремето ситуацията не се промени и резултатът на почивката остана 0:0. През второто полувреме картината не се промени особено, въпреки че гостите от Аугсбург стабилизираха играта си и успяха да окажат съпротива на съперника си. В крайна сметка след пропуски пред двете врати, резултатът не се промени и остана с цифрово изражение 0:0.