Фрайбург взе нова глътка въздух

Отборът на Фрайбург се изкачи поне временно на 16-ата позиция в немската Първа Бундеслига, след като днес воденият от Кристиян Страйх отбор спечели с 3:1 гостуването си на Хамбургер на "Имтех Арена" в Хамбург.

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле не бе в групата на своя тим за двубоя, а победата бе едва 6-а за Фрайбург от 26 изиграни мача до момента. Така гостите вече разполагат с актив от 25 точки, измествайки временно Херта от 16-ата позиция в Германия. Берлинчани домакинстват на Байерн Мюнхен по-късно днес.

Хамбургер пък продължава с неубедителното си представяне през този сезон, като бившият клуб на Йордан Лечков разполага с едва 2 точки повече от днешния си съперник, намирайки се на опасна близост до зоната на изпадащите.

Първото полувреме на "Имтех Арена" протече кошмарно за домакините, които набързо натрупаха два гола пасив. Флум откри за Фрайбург в 20', а Калигюри удвои малко преди почивката.

През втората част Фрайбург направи резултата класически, благодарение на Макиади в 72', а Иличевич оформи крайното 1:3 в 75', бележейки почетно попадение за Хамбургер.