Франсетата са на осминафинал след икономичен успех

Франция постигна втората си победа на Мондиал 2018. В мач от група "С" на турнира "петлите" сломиха с 1:0 Перу. Единственият гол на стадиона в Екатеринбург вкара Килиан Мбапе в 34-ата минута.

С успеха възпитаниците на Дидие Дешан събраха 6 точки и освен, че са лидер в групата,  се класираха за 1/8-финалите на турнира. В същото време "инките" отпадат, след като това бе второ поредно поражение за тях. Дания заема второ място с 4 точки, а Австралия е с 1.

Снимка 363846

"Петлите" изиграха много силно първо полувреме, в което освен гола, се отличиха и с няколко пропуска. През втората част нивото на европейския тим спадна, но Перу не съумя да създаде сериозни опасности пред Юго Лорис. Играчите на Рикардо Гарека опитаха няколко далечна удара, а веднъж удариха и греда.

Перуанците започнаха по-активно срещата, но първата по-сериозна опасност бе пред тяхната врата. Жиру не успя да овладее топката, която рикошира в играч на "инките" и се озова в Гризман. Седмицата опита удар от малък ъгъл, който излезе в аут.

Малко след това Пол Погба опита да изненада Гайесе от далечна дистанция, пращайки топката покрай гредата.

Снимка 363822

В 14-ата минува Варан се извиси над всички след центриране от корнер, но стреля в аут. Две минути по-късно Гайесе спаси опасен удар на Гризман. Нападателят получи отлично подаване от Жиру, но перуанският вратар клекнал успя да избие.

Южноамериканците поизравниха резултата и в 31-ата минута бяха близо до откриване на резултата. Гереро се измъкна от Умтити и се озова очи в очи с Лорис, но стреля в него.

Снимка 363825

В 33-ата минута Погба пусна извеждащ пас за Мбапе. Нападателят опита да отиграе топката с пета, но Гайесе излезе предвидливо и улови. Минута по-късно "петлите" поведоха. Погба отне топката пред наказателното поле и изведе Жиру отляво, пише Топспорт. Нападателят нанесе удар, който рикошира в Рамос и изведе Мбапе сам на празна вратата. Младокът нямаше затруднения да реализира за 1:0.

Снимка 363837

В 42-ата минута левият защитник Люка Ернандес имаше две възможности да се разпише. Бранителят нанесе удар от малък ъгъл, който Гайесе спаси. Топката се върна при него, но повторният му шут мина над вратата.

Втората част започна с греда в актива на Перу. Резервата Фарфан намери Акино пред наказателното поле. Халфът стреля силно, но топката срещна страничния стълб.

Снимка 363823

В 61-ата минута Андре Карийо отправи силен шут извън наказателното поле, който мина над вратата.

Перу продължи да бъде по-добрият отбори и да опитва да изравни с удари от далечна дистанция. В 68-ата минута Луис Адвинкула оправи поредния такъв по посока на вратата, но кълбото мина покрай лявата греда.

Снимка 363834

Шест минути по-късно южномериканците проведоха поредната си добра атака. Куева намери Карийо отдясно, който центрира в наказателното поле. Там Фарфан опита удар от малък ъгъл, но прати топката от външната страна на мрежата.

Първото си опасно положение през второто полувреме Франция създаде едва в 82-ата минута. Жиру свали топката в наказателното поле за резервата Дембеле. Младокът оваладя, справи се с противников бранител и потърси левия ъгъл на вратата, но прати топката в аут.

Снимка 363852

В 88-ата минута Паоло Гереро опита удар от пряк свободен удар, с който Лорис се справи. До края на срещата Матюиди опита шут от движение, който мина над вратата. Така Франция стигна до втората си победа на Мондиал 2018.