Дузпа спаси Англия от срам на "Уембли"

Английският национален отбор по футбол бе изключително близо до изненадваща загуба от Украйна, и то в Меката на английския футбол - стадион "Уембли". В крайна сметка обаче възпитаниците на Рой Ходжсън се докопаха до равенството 1:1.

Срещата започна с по-добра игра на гостите, които чрез Олег Хусяв можеха да стигнат до попадение, но Джо Харт показа брилянтен рефлекс и спаси своите съотборници от ранно изоставане в резултата. Англичаните пък отговориха с две добри атаки по дясното крило, а и в 10-ата минута гол на Джермейн Дефоу бе отменен.

В 34-ата минута след няколко пропуска и от двата отбора се стигна до най-непростимия пропуск изобщо в квалификациите. Джерард центрира перфектно към Дефоу, който бе останал непокрит и веднага се опита да стреля, но не уцели добре топката. Тя попадна в останалия сам самичък на три метра от вратата Клевърли, който обаче стреля в краката на останалия замръзнал до дясната греда Пятов - непростим пропуск.

4 минути по-късно „трите лъва" вече изоставаха в резултата, след като Коноплянка преодоля Бейнс и от около 23-4 метра стреля мощно и намери десния ъгъл на Джо Харт - 0:1 след перфектен удар на крилото. До края на полувремето пък имаше време за Клевърли да направи втори голям пропуск, след като Милнър навърза трима украинци и му подаде в наказателното поле, но футболистът на Манчестър Юнайдет нацели гредата - 1:1 на полувремето.

През втората част англичаните отново направиха няколко големи пропуска, като първо Пятов спаси чудесен удар на Глен Джоунс, а в 82-ата минута Уелбек нацели гредата. Времето си изтичаше и Украйна се виждаше победител, но тогава нападателят на Манчестер Юнайтед чукна топката в ръката на защитник на гостите и съдията отсъди дузпа - 1:1 след като в 87-ата минута Лампард я материализира с мощен удар.

До края на двубоя и двата отбора се опитаха да грабнат победата, а Уелбек можеше да я донесе за Англия, но вместо да шутира, реши да пада за дузпа и сбърка. Стивън Джерард пък получи червен картон, след като фаулира грубо Гармаш в самия край на срещата.

По този начин Англия се изравни на върха в класирането на своята група Н заедно с отборите на Черна гора и Полша, които тази вечер победиха съответно Сан Марино и Молдова. Трите отбора имат по 4 точки.