Франция с лека издънка срещу Парагвай

Франция пропусна да подгрее допълнително феновете си за предстоящото Световно първенство по футбол 2014 в Бразилия и стигна само до равенство 1:1 с Парагвай в приятелския мач на стадион „Алианц Ривиера“ в Ница.

Европейските клубни шампиони с Реал Мадрид Карим Бензема и Рафаел Варан се върнаха в състава на „петлите“ след получена по-дълга почивка покрай финала в Шампионската лига, но така и не излязоха на терена.

За разлика от предхождащата контрола с Норвегия, когато постигнаха успех с 4:0, днес домакините демонстрираха далеч по-ниска ефективност в чистите положения. Нападателите Лоик Реми, Оливие Жиру и Матьо Валбуена се изредиха да пропускат пред вратата на противника, който няма да играе на Мондиал 2014 след разочароваща квалификационна кампания в Южна Америка.

Въпреки че ще гледат турнира в Бразилия по телевизията, играчите на Парагвай се представиха на ниво срещу „петлите“ и също имаха своите шансове да поразят мрежата на Уго Льорис. В последните си 11 мача Парагвай е постигнал само 1 победа – с 2:1 над Камерун в предишната си контрола, като тогава се разписаха Роке Санта Крус и Оскар Ромеро, които водеха атаката на тима и днес.

4090151

Преди началото на приятелския двубой в Ница светът на футбола бе разтърсен от тревожната новина, че участието на звездата на Байерн (Мюнхен) Франк Рибери на Мондиал 2014 е под сериозна въпросителна. Сякаш за да разсее съвсем съмненията, Футболист номер 1 на Европа за 2013-та седна на пейката на „петлите“ и изгледа срещата оттам.

4090150

Франция имаше повече положения в срещата, но нападателите разочароваха, като се наложи резервата Антоан Гризман от Реал Сосиедад да бележи, за да изведе напред домакините. Той замени Лоик Реми в 64-ата минута, а 20 по-късно получи подаване от Лоран Кошчелни и реализира единствения гол в мача за „петлите“ – 1:0.

4090152

В 89-ата минута обаче злополучен опит за изкуствена засада при защита от статично положение коства победата на домакините. След центриране на Хорхе Рохас от фаул Виктор Касерес бе оставен непокрит в наказателното поле и без особени трудности прати топката в мрежата за крайното 1:1.

4090154

Преди днешната контрола Франция бе записала успехи над Норвегия с 4:0 и Холандия с 2:0, като на 8-ми предстои последната проверка преди Мондиал 2014 – срещу Ямайка от 22 часа българско време.

„Петлите“ откриват кампанията си в Бразилия на 15-ти юни от 22 часа с двубой срещу атусайдера от Група Е Хондурас. В компанията на тези два тима са още Еквадор и Швейцария.