Белгия се разправи със Швеция

Националният отбор на Белгия се наложи с 2:0 над Швеция в контролна среща, играна в Стокхолм. Двубоят бе част от подготовката на “червените дяволи” за предстоящото Световно първенство по футбол в Бразилия 2014.

Попаденията във вратата на “тре конур” бяха дело на Ромелу Лукаку и Еден Азар, а домакините бяха без голямата си звезда Златан Ибрахимович.

Белгийците напълно надиграха съперника си, като можеха да си тръгнат от шведската столица и с по-изразителна победа, ако не бяха многото пропуски, сред които и удар в гредата на Кевин де Брюин в самия край на мача.

Резултатът бе открит след 34 минути игра, когато Аксел Витцел открадна една топка пред наказателното поле на Швеция и веднага намери непокрития Лукаку, който разстреля вратаря за 0:1.

Крайното 0:2 бе оформено от футболиста на Челси Еден Азар в 78-ата минута. Той и Дивок Ориджи матираха отбраната на домакините с двойно подаване, завършено хладнокръвно от Азар.