Франция последва Швеция и Канада към четвъртфиналите

Франция спечели място на четвъртфиналите от Световното първенство по хокей на лед за мъже, след като се наложи с 6:2 над Дания. Финландия пък запази надеждите си за класиране напред в турнира, побеждавайки Казахстан с 4:3.

Стефан Да Коста се разписа два пъти за френския национален отбор, който наниза четири безответни шайби във вратата на Дания в рамките на шест минути през последната третина на мача.

Резултатът беше равен при 2:2 преди началото на тази част, но французите се разиграха, победиха, класираха се на четвъртфинал и изпратиха Чехия в същата фаза.

Другите два отбора от група "А", които се класират напред, са световните шампиони от Швеция и олимпийските златни медалисти от Канада.

Капитанът Оли Йокинен вкара и подаде за друг гол при победата на Финландия над Казахстан. Неговият тим е на трето място в група "Б" с актив от 11 точки, но Латвия и Беларус имат по два мача по-малко.