Фиорентина се завърна на победния път

Мачът между Чезена и Фиорентина от 15-я кръг на Серия А завърши при резултат 1:4. Домакините завършиха мача си в намален състав след като червен картон получи Масимо Волта в 77-та минута.

За отбора на гостите това беше 6-та победа в шампионата и с нея „виолетовите“ събраха актив от 23 точки и се изкачиха с три места, измествайки Милан от 7-то място. „Росонерите“ обаче са с мач по-малко и по-късно тази вечер ще излезнат срещу тима на Наполи. При победа, „червено-черните“ ще запазят позицията си.

От другата страна отборът на Чезена допусна 3-та поредна загуба и общо 8 от началото на „Серия А“. За „морските кончета“ лошата серия продължава, като тимът на Пиерпаоло Бисоли е записал едва един успех от 15 мача и то през месец август.

Резултатът бе открит в 44-та минута. При центриране от корнер защитниците на Чезена не се справиха добре и топката попадна на крака на Борха Валеро. С удар от близко той изведе „виолетовите“ напред в резултата и при този резултат завърши първата част.

С началото на второто полувреме гостите установиха контрол над играта и в 47-та минута след центриране от пряк свободен удар на Матиас Фернандес, Стефан Савич се оказа най-съобразителен и с глава намери рамката на вратата.

В 60-та минута Чезена се върна в мача благодарение на нелепа грешка на Нето – Савич върна с глава към своя страж, който необезпокояван можеше да улови топката. Вместо това той реши да си я спре с крак, но тя мина през стъпалото му и се озова в мрежата.

11 минути преди края на мача след ново центриране, този път на Давид Пизаро, Гонзало Родригес се извиси в наказателното поле и с глава покачи резултата на 3:1.

„Виолетовите“ обаче не бяха приключили наказателната си акция и в 4-тата минута от даденото продължение се разписа и резервата Мунир Ел Хамдауи. Отново след центриране се получи голямо объркване в наказателното поле на домакините и мароканецът се оказа най-съобразителен.

С тази убедителна победа, отборът на Винченцо Монтела си тръгва от Чезена с пълния актив от точки.