Година и седем месеца по-късно - "Калдерон" отново падна (ВИДЕО)

Шампионът Атлетико Мадрид допусна първата си домакинска загуба в Примера Дивисион от месец май 2013 година насам, след като тази вечер столичани отстъпиха с 0:1 пред Виляреал в среща от 15-ия кръг на първенството.

Единственият гол за "жълтата подводница" реализира Вието в самия край на сблъсъка, докато попадение на Марио Манджукич в началото на втората част бе отменено заради нарушение на хърватина.

Малко преди това бившият таран на Байерн направи и непростим пропуск, не успявайки да отбележи от няколко метра разстояние до голлинията.

Така Атлетико пропусна възможността да се изравни по брой точки точки с втория Барселона, като шампионите остават на трета позиция в класирането с актив от 32 пункта. Лидер с 39 точки е Реал Мадрид, докато вторият Барселона има 35. Виляреал събра 27 с днешния си успех и измести Малага от шестото място.

За последно Атлетико претърпя домакинско поражение на "Висенте Калдерон" в Примера през месец май 2013 година, когато "рохибланкос" отстъпиха на Барселона.

Двубоят на „Калдерон“ стартира открито, като и двата тима дадоха предпоставки за интригуващ сблъсък. В 9' Гиерме Сикуейра опита изстрел след центриране на Туран, но не успявайки да намери очертанията на вратата. В 25' Марио центрира опасно в наказателното поле на Атлетико, но Жоао Миранда бе на мястото си, отразявайки опасността.

4128046

В 43' отбраната на Атлетико загуби концентрация за миг, което позволи на Денис Черишев да се устреми в половината на шампионите. Руският ас на Виляреал обаче не успя да отправи достатъчно силен удар по топката, а кълбото нямаше как да затрудни Мигел Анхел Моя.

В самия край на първата част гостите от Виляреал бяха ощетени, защото „жълтата подводница“ имаше сериозни основания да претендира за дузпа в своя полза. Капитанът на Атлетико Габи Фернандес игра с ръка в наказателното поле на „дюшекчиите“, но реферът Педро Перес си замълча и не посочи бялата точка.

Второто полувреме на „Калдерон“ започна с най-сериозния пропуск за домакините от началото на двубоя. Защитата на Виляреал не се ориентира добре в наказателното поле, което позволи на Марио Манджукич да стреля от непосредствена близост към вратата на гостите. Вместо обаче да отбележи от чиста позиция, хърватският национал запрати топката право в тялото на Серхио Асенхо.

4128045

Малко след това попадение на „деветката“ бе и отменено по спорен начин. Хърватинът засече с глава центриране на Арда Туран и отбеляза, но реферът видя нарушение на Манджукич спрямо бранителя на гостите Марио Гаспар.

В 72' гостите пропиляха изключителна възможност за откриване на резултата, след като двама футболисти на Виляреал останаха сами срещу един-единствен бранител на Атлетико. Денис Черишев успя да комбинира с Вието, но първото докосване на нападателя бе твърде слабо, което и опропасти акцията на „жълтите“.

Резултатът в Мадрид все пак бе открит шест минути преди края, когато контраатаките на Виляреал дадоха желания резултат. Този път Вието отигра далеч по-добре ситуацията и финтира Диего Годин, излизайки очи в очи с Моя. Нападателят на Виляреал отигра хладнокръвно ситуацията и матира стража на „рохибланкос“, бележейки за крайното 0:1 в полза на гостите.

До края на срещата Атлетико опита да стигне до нещо повече в двубоя, но дори и най-силното оръжие на шампионите – статичните положения, не дадоха желания резултат.