Волфсбург се изложи у дома и изостана от Байерн

Волфсбург завърши 1:1 с гостуващия Падерборн в последна среща от 15-ия кръг на футболното първенство на Франция.

След равенството възпитаниците на Дитер Хекинг остават на второто място с 30 точки и останаха на 9 точки зад лидера Байерн Мюнхен.

Испанецът Рафа си отбеляза автогол, с който домакините поведоха в резултата в 17-а минута. Той се опита да изчисти топката след удар с глава на Виейриня, но я прати в собствената си врата.

Иван Перишич пропусна дузпа за Волфсбург в 30-а минута, а попадение на тима беше отменено през първото полувреме.

В 51-а минута Албан Меха изравни резултата, след като беше точен от дузпа.

Вратарят на Падерборн Лукас Крузе направи отлични спасявания и беше с основен принос за спечелената топка за гостите.

Със спечелената точка Падерборн събра актив от 18 точки и се изкачи на 10-о място в класирането.