Фиорентина се развихри, Наполи печели с рутина

Италианският Фиорентина най-накрая напомни за силното си нападение, след акто възпитаниците на Винченцо Монтела се развихриха за 3:0 като гост на Динамо Минск в мач от 2-ия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

За разлика от Серия А, където до момента "виолетовите" имат едва 1 гол, във втория по сила европейски клубен турнир Борха Валеро и компания имат 6 попадения, след като беларуският тим нямаше отговор в защита срещу италианците.

Още през първото полувреме Акилани (33) даде аванс на своите, а след няколко пропуска Иличич се отпуши в 61'.

23-годишният Бернардечи отново направи впчатление, след като в 67' овладя отличен пас на Иличич и с прекрасен удар вкара втория си гол в едва втория си европейски двубой.

Така Фиорентина е убедителне лидер в група K след 2 победи, а днес Гингам записа първата си победа, след като удари с 2:0 ПАОК у дома, прекъсвайки серия от 4 поредни загуби.

Другият италиански тим в надпреварата - Наполи, също стигна до лесна победа, след като момчетата на Рафаел Бенитес показаха концентрация и не допуснаха изненада срещу Слован Братислава, побеждавайки с 0:2 като гост.

През първата част капитанът Хамшик беше точен в 35' след подаване на Кулибали, докато Игуаин 16 минути преди края показа, че отново навлиза във форма, оформяйки крайното 0:2 след пас на Хамшик.

В другата среща от група I Спарта Прага стигна до победа с 3:1 над Йънг Бойс, изравнявайки се с швейцарския тим на второто място с по 3 точки. С 6 е Наполи, а Слован е последен без точка.