Вратар отказа Волфсбург от първа победа в Лига Европа

Волфсбург не успя да запише първата си победа в Лига Европапрез настоящия сезон, след като „вълците“ изпуснаха успеха и регистрираха равенство 1:1 срещу френския Лил в мач от втория кръг на груповата фаза.

Немският тим доминираше изцяло в срещата и изпусна няколко чисти голови положения, но в 76' се стигна до дузпа за гостите заради игра с ръка и Дивок Ориги беше точен от бялата точка – 0:1.

Фамозен гол в 83' на Де Брюин обаче успя да донесе точката на немския гранд и двете селекции поделиха точките си.

Герой на двубоя определено беше вратарят на Лил Винсент Ениеама, който се отчете с 6 невероятни спасявания и беше най-добрият футболист на терена.

Още през първото полувреме домакините натискаха здраво, но пропуски направиха Олич, Де Брюин и Гилавоги, докато Лил отговаряше основно с контраатаки, които обаче не носеха особен успех, а Дивок Ориги беше тотално изолиран от играта.

През втората част нещата за френския тим станаха още по-тежки, след като „вълците“ затегнаха обръча около вратата, като последваха фрапантни пропуски и блестящи намеси на Ениеама.

Един от най-добрите вратари в момента в света направи 4 изключителни спасявания, две от които бяха срещу Гилавоги и Перишич, които останаха сами срещу него. Той спаси още удари на Де Брюин и Бенднтнер, а датската резерва пропусна и на 2 метра от голлинията.

С едва втората си атака през второто полувреме обаче Лил стигна до дузпа, след като в 75' с ръка в наказателното поле игра на Родригес. Ориги беше точен от бялата точка и донесе аванс на гостуващия тим.

Волфсбург се хвърли да изравнява и това стана в 84' с блестящ удар на Де Брюин. След изпълнение на корнер топката беше изчистена пред наказателното поле, но с блестящ удар в горния десен ъгъл белгийският национал направи Ениеама безпомощен. Нигерийският вратар обаче нарпави нови две спасявания до края и се превърна в абсолютния герой на мача.

Час по-рано Евертън се добра до равенство в гостуването си на Краснодар – 1:1. Домакините поведоха през първото полувреме с гол на Ари в 43', но през втората част Самуел Ето'о 8 минути преди края успя да вкара за 1:1.

Волфсбург записа първата си точка в турнира, но остава на последно място в класирането. Лил и Краснодар са с по 2 пункта, докато с победа и равен Евертън е на челно място с 4 точки.