Рутинен успех за Интер в Лига Европа

Италианският гранд на Интер направи необходимото срещу Карабаг и стигна до лесна победа с 2:0 във втория си мач от груповата фаза на Лига Европа, а головете отбелязаха Д'Амброзио в 17' и Икарди в края на мача.

Карабаг взе инициативата в началото и имаше своите шансове да отбележи, но защитата на Интер действаше адекватно и не позволи изненадващ старт на двубоя.

След 10' „нерадзурите“ взеха инициативата и след поредица от атаки и удари успя да стигне до гол. В 17' Д'Амброзио стреля към вратата, топката се отби в защитник и влетя неспасяемо във вратата – 1:0.

Ранокия и Ернанеш можеха да отблежат веднага след това, а вратарят Сехич спря страхотен удар на Фреди Гуарин. Към края на полувремето обаче Интер беше хванат на контраатака и Рейналдо остана сам срещу вратаря, но стреля в аут. Той се отчете с още един пропуск преди края на първата част.

Вторите 45 минути минаха под диктовката на Интер, който доминираше, но се отчете с доста пропуски, включително и един на Мауро Икарди, който не успя да се разпише излязъл сам срещу вратаря на гостите.

Все пак Интер отбеляза втори гол, след като в 82' резервата Освалдо пусна за Икарди в наказателното поле, който без подготовка отправи топовен удар и с помощта на гредата вкара отличен гол – 2:0.

В другата среща от група F Сент Етиен и Днипро направиха скучно 0:0. Така лидер е Интер с 6 точки, а френският гранд е на второ място с 2. Днипро е с една, колкото има и Карабаг.