Тотнъм се върна в топ 4 след силно полувреме срещу "светците"

Тотнъм постигна изключително ценна победа, след като в мач от 9-ия кръг спечели срещу Саутхямптън с 1:2 на „Стейдиъм ъв Лайт".

През първата част Гарет Бейл (15) с глава даде аванс на своите срещу бившия си клуб, а в 39-ата Клинт Демпси удвои. През втората част Родригес (66) успя да върне своите в мача, но нов гол така и не падна.

По този начин Тотнъм успя да се изкачи в топ 4 на класирането и вече е със 17 точки въпреки колебливия старт на сезона. Саутхямптън пък продължава със слабото си представяне и има едва 4 точки и стои на 19-о място.

Още в третата минута Тотнъм можеше да стигне до попадение, след като обща грешка на Боруц и защитата пред него позволи на Ленън да стреля, но крилото не намери целта.

Добрата игра на гостите обаче даде резултат в 15-ата минута, когато Хъдълстоун проби отдясно и центрира чудесно в наказателното поле, където Бейл успя да засече с глава в далечния ъгъл - 0:1 за „шпорите", а Бейл мълчаливо отпразнува с този гол раждането на дъщеричката си, за да не обиди феновете на предишния си отбор.

В следващите минути в центъра на обективите беше Джърмейн Дефоу, който на няколко пъти получи чудесно подавания от своите съотборници, но така и не успя да материализира нито едно от създалите се пред него положения.

В 39-ата минута обаче Ленън направи пореден типичен пробив по дясното крило и чукна към Дефоу, който преодоля вратаря, но Фонте притича и опита да изчисти топката от голлинията. Там обаче беше Демпси, който от 2 метра беше безпогрешен - 0:2 за Тотнъм.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които пропуснаха чудесни възможности, след като Пънчън и Родригес не бяха точни от близко разстояние, докато Уокър не се възползва от хубав пас на Ленън, за да направи резултата класически.

В 66-ата минута при изпълнение на корнер Лайана подаде ниско на близката греда, където Фонте с пета опита да вкара, но Фридъл спаси. Топката стигна обаче до Родригес, който успя да отбележи и да върне интригата в мача - 1:2.

„Светците" се съживиха след попадението, като Родригес и Майука можеха да отбележат, но Галас действаше убедително и срещу двамата. Въпреки това опитите на домакините продължаваха, а Тотнъм изпадна в глуха защита. Домакините обаче не успяха да стигнат до гол и възпитаниците на Вилаш-Боаш се поздравиха с успех.