Фиорентина разнищи Болоня на "Артемио Франки"

Отборът на Фиорентина победи Болоня като домакин на стадион „Артемио Франки“ с класическото 3:0.

Момчетата на Винченцо Монтела се наложиха лесно над гостите, които се намираха на незавидното 19-о място в класирането.

Още в 13-ата минута домакините откриха резултата след премерен изстрел с левия крак на Йосип Иличич, който не остави шанс на вратаря.

Така Фиорентина рано-рано взе заслужен аванс след натиск още от началото на двубоя. Превъзходството на домакините продължи и след първия гол.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Борха Валеро удвои резултата след асистенция на Джузепе Роси. До края на първата част виолетовите държаха нещата под контрол. След почивката вдъхновението им продължи и Борха Валеро върна жеста на Джузепе Роси, подавайки му за третия гол, който падна в 64-ата минута.

С тази си победа тимът на Фиорентина измести отбора на Интер от 4-ото място, преди мача на „нерадзурите“ срещу Наполи малко по-късно тази вечер.

Болоня пък остава на незавидното предпоследно място с актив от едва 12 точки, само 2 повече от последния Катания.

All Goals - Fiorentina 3-0 Bologna - 15-12-2013...by video4all

Тимът на Лацио пък записа лесна победа над Ливорно на „Стадио Олимпико“ с 2:0. Отборът на Владимир Петкович се нуждаеше от задължителни 3 точки след разочароващата игра на „небесносините“ в последно време.

Усилено в Италия се говори, че треньорът на клуба от столицата ще бъде сменен в най-скоро време, като се спрягат имената на Симоне Индзаги и Доменико Ди Карло.

Въпреки че продължават непобедени в Лига Европа, „лациалите“ са едва на 9-а позиция във временното класиране с цели 20 точки зад лидера Ювентус.

Мачът срещу Ливорно обаче се разви лесно за тях, след като Мирослав Клозе, който се очакваше да е резерва, отбеляза два гола още преди почивката.

В 19' с левия крак германецът разстреля вратаря, а после повтори упражнението, но с десния крак в 26-ата минута.

До почивката нещата продължиха да се развиват в същото русло, но до гол не се стигна. Очаквано през второто полувреме домакините се опитаха да убият мачa, като не позволяват на противника да организира нещо по-сериозно пред вратата им.

Днешната победа дава спокойствие на треньора на Лацио Владимир Петкович, въпреки че Лацио остава на 9-ото място с 20 точки, 2 по-малко от Дженоа. Ливорно пък заема 18-а позиция с едва 13 пункта.

Lazio 2-0 Livorno (All Goals) 15.12 ourmatch.netby ourmatch

Намиращият се само на 4 точки от зоната на изпадащите Удинезе се надяваше на поеме глътка въздух в мача срещу Торино на „Стадио Фриули“. Това обаче не се случи, след като гостите от Торино изненадаха домакините с 2 гола след почивката, което им донесе победата.

Идеята да продадат звездите си и да разчитат на таланти от школата не се оказва много добра, след като домакините изглежда ще се борят за оставането си в елита тази година. Едва 3 победи от последните 9 мача в първенството пък бе като песен в ушите на играчите на Торино. Футболистите на Джанпиеро Вентура определено бяха дошли, за да вземат нещо от този мач.

След здрава битка и равностойна игра, двата тима се оттеглиха за почивка при резултат 0:0. През второто полувреме обаче Алесио Черчи подаде към Александър Фарнеруд, който откри резултата в 48-а минута с удар с десния крак и даде аванс на гостите от Торино.

След гола последва натиск на домакините, но въпреки че владееха топката през по-голямата част от времето, отново взеха студен душ, когато Чиро Имобиле реализира с глава за 0:2, след прекрасно подаване на Матео Дармиан, който проби по крилото.

Победата на Торино ги оставя на 7-а позиция в класирането и запазва добрата им форма като гости в шампионата, докато Удинезе ще трябва да се задоволи с 15-о място в подреждането и 17 точки.

All Goals - Udinese 0-2 Torino - 15-12-2013...by video4all

В останалите мачове от Серия А по това време Дженоа завърши наравно с Аталанта 1:1, което ги остави на 8-ата позиция, докато гостите остават 13-и.

Парма и Каляри не излъчиха победител и завършиха при скучното 0:0. По-късно тази вечер лидерът Ювентус приема Сасуоло, докато Наполи посреща Интер в дербито на кръга.